Yenişehir’de Spor Tırı Coşkusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nce yapılan ve Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü koordinatörlüğünde düzenlenen Büyükşehir Okul Sporları Etkinlikleri (BOSE) sayesinde her yıl binlerce çocuğu sporla buluşturan Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’ye örnek olan çalışması Spor Tırı Yenişehir’de öğrencilerle buluştu.

İlk  olarak Harmacık’ta öğrencilerle buluşan ve ardından diğer ilçelere ziyaret gerçekleştiren BOSE Spor Tırı’nın son durağı Yenişehir oldu.

Yenişehir İlçe Stadyumu’nda 8-9 ve 10 Mart olmak üzere üç gün boyunca 3185 öğrenciyle buluşan BOSE Spor Tırı, Yenişehir İlçe Stadyumu’nu şölen alanına çevirdi.

Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman  Çelik, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık ve Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz’ın da katıldığı etkinliklerde öğrenciler spor yapmanın keyfine varırken BOSE kapsamında düzenlenen turnuvalarda  dereceye giren sporcular kupa ve madalya ile ödüllendirildi.

Toplamda 240 bin öğrenciye ulaşmayı hedefleyen BOSE Spor Tırı’nın bir sonraki durağı 13-18 Mart tarihlerinde Kestel olurken, 15-16 Mayıs tarihlerinde Yıldırım’da etkinlik son bulacak.