Yaz Spor Okulları Başladı


Sayfalar

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü tarafından, çocuklarda spor bilincinin geliştirilmesi ve yaz tatillerinin daha keyifli hale getirilmesi amacıyla her yıl düzenlenen yaz spor okullarının startı verildi.

Alanlarında uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilen yaz spor okulları, çocuklara basketbol, voleybol, yüzme, tenis, karate ve güreş olmak üzere 6 farklı branşta sporla buluşma imkanı sunuyor. Çocukların fiziksel gelişimlerine katkı sağlayarak sporcu yetiştirmeyi de hedefleyen yaz okulları sayesinde öğrenciler, okul stresini yaz boyunca spor yaparak atacaklar.

Yaz okullarının ilk döneminde 6 farklı spor dalında bin 200 çocuğa eğitim veriliyor. Aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi Çocuk Merkezi’nde eğitim alan 200 çocuk da bu dönem yaz spor okullarından yararlanıyor.

Basketbol, voleybol, karate eğitimleri Acemler’deki Büyükşehir Belediyespor Kulübü tesislerinde, yüzme eğitimi Havuzlupark Sosyal Tesisleri’nde, tenis eğitimi Acemler’de Tenis Kafe bünyesindeki tenis kortlarında ve güreş eğitimi de yine Acemler BUSKİ yerleşkesinde bulunan güreş salonunda veriliyor.

Yaz spor okullarına kayıt olan çocuklara tişört, şort, çanta ve şapka hediye edilirken, kentin batı istikametine de ücretsiz servis olanağı sağlanıyor.