Türk Daması Şampiyonası’nın Basın Toplantısı Yapıldı.

Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen ve Bursa Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir Belediyespor, Türk Daması Federasyonu, Mustafakemalpaşa Damacılar Derneği tarafınndan ortaklaşa düzenlenen ve bu yıl 18.si yapılacak olan Uluslararası Türk Daması Şampiyonası’nın basın toplantısı yapıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Havuzlu Park Sosyal Tesisleri’nde yapılan basın toplantısına Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık, Türk Daması Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Muzaffer Ceylan ve Mustafakemalpaşa Damacılar Derneği Başkanı Ali Tayfur ve basın mensupları katıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile  Bursa Büyükşehir Belediyespopr Kulübü’nün bu tür organizasyonlara sürekli olarak destek verdiklerini dile getiren Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık, Uluslararası düzeyde bir organizasyona destek olmaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi.

18 yıl önce küçük bir toplulukla bu organizasyonun başladığını ve şimdi uluslararası sporcuların bu organizasyonda yer aldığını belirten Mustafakemalpaşa Belediyesi Başkanı Sadi Kurutulan son dört yıl da Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ve özellikle Büyükşehir Belediyes Başkanı Recep Altepe’nin destekleri ile organizasyonun daha da büyüdüğünün altını çizdi.

Turnuva hakkında da bilgi veren Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, 18 Ağustosta başlayacak ve 20 Ağustos’ta son bulacak turnuvanın başlangıcından önce bu önemli turnuvaya destek veren ve katkı sağlayan insanları onurlandırmak istediklerini söyledi.

TÜDAF Yönetim Kurulu Üyesi Muzaffer Ceylan ve Mustafakemalpaşa Damacılar Derneği Başkanı Ali Tayfur da turnuva hakkında  bilgi verirken basın mensuplarını ve Bursa’da yaşayan sporseverleri turnuvayı takip etmeye davet etti.