Tur Kapısı Aralandı

Cev Challenge Cup’ta mücadele eden Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Kadın Voleybol takımı, deplasmanda Slovakya temsilcisi Slavia EU Bratislava’yı 3-0 mağlup ederek çeyrek final için avantaj sağladı.

Slovakya’nın başkenti Bratislava’da oynanan mücadeleye iyi başlayan taraf Bursa temsilcisi olurken maçın hemen başında farkı açmayı bilen yeşil-beyazlılar  rakibini iki kez mola almaya zorladı.Molaların ardından  Slovak temsilcisi file üstünde sert şutlarla farkı eritmek istese de Bursa Büyükşehir Belediyespor’un uzunları başarılı bloklarla rakibinin direncini kırdı ve ilk seti de 25-15 önde tamamladı. (1-0)

Maçın ikinci setine de Dora ve Joychina ile file üstünde etkili olan Bursa temsilcisi bu setin ilk teknik molasına 8-4 önde girsede, teknik molanın ardından orta alanda verdiği boşlukları ev sahibi Slavia EU Bratislava takımı iyi değerlendirerek farkı iki sayıya kadar indirse de yeşil-beyazlılar oyun üstünlüğünü yeniden ele geçirdi ve bu seti de 25-18 önde bitirerek skoru 2-0’a getirdi.

Maçın üçüncü setini de oyundan düşen rakibi karşısında zorlanmadan  ?-25 ile geçen yeşil-beyazlılar  deplasmanda 3-0 kazanmanın mutluluğunu yaşadı.

Sultanlara “Büyük destek”

Öte yandan, maçı izlemeye  gelen Bratislava Türkiye Büyükelçisi Aslıgül Üğdül  ve Büyükelçilik 1. Müsteşarı Cüneyt Yavuzcan ,maç öncesi yeşil-beyazlılara moral verirken, karşılaşmayı Büyükşehir Belediyespor Kulübü yöneticileriyle beraber izledi.

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Cev Challenge Cup ikinci tur rövanş karşılaşmasını 8 Şubat saat 18:00’de Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda oynayacak.