Sultanlar Yolu Yarıladı

Bursa Büyükşehir Belediyespore Kulübü kadın voleybol takımı  Cev Challenge Kupası çeyrek final ilk maçında İspanyol rakibi Naturhouse Ciudad de Logrono’yu deplasmanda 3-1  mağlup ederek rövanş öncesi avantajı sağladı.

İspanya’ nın Logrono şehrinde 4500  kişi kapasiteli Palacio Los Deportes ‘te oynanan karşılaşmaya etkili başlayan taraf yeşil-beyazlılar oldu.  Joychina ve Dora ile file üstünde etkili olan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Özge-İvana ikilisinin blokları rakibine öne geçme şansı tanımadı ve yeşil-beyazlılar bu seti 25-15 önde bitirerek setlerde 1-0 öne geçti.

Salonda bulunan 1500 civarındaki taraftarının  yoğun desteği ile ikinci sete başlayan İspanyol temsilcisi N.H. de Logrono bu  seti uzun süre önde götürse de, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün tecrübeli antrenörü Jan De Brandt  takımının 23-21 geride olduğu anda molayı aldı ve sultanlar önce seti 24-24’e getirdi ve ardından da seti 27-25 geçerek skoru 2-0 yaptı.

Maçın üçüncü setinde  etkili olamayan yeşil-beyazlılar  maçın dördüncü setinde sürprize izin vermedi ve bu seti de 25- alarak 3-1 ile salondan galip ayrıldı.

Maç sonunda büyük sevinç yaşayan Büyükşehirin Sultanları objektiflere Türk bayrağı ile poz verek zaferin tadını çıkardı.

Rövanş  7 Mart’ta

Cev Challenge Cup çeyrek final rövanş mücadelesini 7 Mart Salı günü Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda oynayacak olan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü  bu turu da geçmesi halinde İsviçre’nin Viteos Neuchatel Universite takımı ile Almanya’nın SSC Palmberg Schwerin eşlesmesinin galibi ile oyanayacak.