Sultanlar Set Vermedi! 3-0

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü zorlu Çanakkale deplasmanından set vermeden döndü. 3-0

Hafta içinde Cev Challenge Kupası çeyrek finali ilk maçında deplasmanda Naturhouse Ciudad de Logrono takımını 3-1 geçerek rövanş 7 Mart’ta ki öncesi avantaj sağlayan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Bayan Voleybol takımı, TVF Venüs Sultanlar Ligi 18. Haftasında deplasmanda oynadığı  Çanakkale Belediyesi karşılaşmasını da 3-0 geçerek ligdeki yerini korudu.

Maça Özge’nin servisiyşe başlayan yeşil- beyazlılar, Joychina’nın servis sayılarıyla bir anda 7 sayı farka ulaştı ve ev sahibi Çanakkale Belediyesi’ni  mola almaya zorladı. (3-10)Molanın ardından ev sahibi Çanakkale Belediyesi  farkı 3’e kadar indirmeyi başarsa da sultanlar Fatma ve Dora ile farkı yeniden 5’e çıakrdı ve ikinci teknik molaya da 16-11 önde girdi. Teknik molanın ardından  ev sahibi takım farkı azaltma çabaları skora etki etmedi ve Büyükşehirib Sultanları maçın ilk setini 19-25 önde tamamladı. (1-0)

İkinci sete de çok iyi başlayan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, setin başında durumu 0-4’e getirdi.Bu skorun ardından  Çanakkale Belediyesi üst üste bulduğu iki sayıyla  farkı 2 sayıya indirerek skoru 2-4’e getirdi. Bu skorun ardından  yeşil-beyazlılar tempoyu arttırdı ve 2-8 ile ikinci setin  ilk teknik molasına 6 sayı farkla önde girdi. Teknik molanın ardından seri sayılar bulan Çanakkale Belediyespor durumu 12-12’ye getirerek eşitliği sağlasa da, Bursa Byükşehir Belediyespor Kulübü’nün tecrübeli smaçları yeniden devreye girerek rakibinin öne geçmesini engelledi ve seti de 20-25 kazanarak 3 puan için avantaj sağladı. (0-2

Maçın üçüncü setinde de üstün oyununu devam ettiren Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü bu seti de 25-15 alarak maçı da 3-0 kazanmayı bildi.

Bu sonucun ardından Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü puanını 32’ye yükselterek 5. Sıradaki yerini korudu.