Sultanlar Rahat Kazandı

TVF  Vestel Venüs Sultanlar Ligi’nde mücadele eden Bursa Büyükşehir Belediyerspor Kulübü, kendi evinde Beşiktaş JK’yi 3-0 mağlup ederek play-off’a 5. sıradan girmeyi garantiledi

Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda oynanan karşılaşmandın ilk setine 6-0’lık seriyle başlayan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü ilk teknik molaya da 8-2, ikinci teknik molaya da 16-7 önde girerken  seti de 25-14 önde tamamlayarak skoru 1-0’a getirdi.

Karşılıklı sayılarla başlayan maçın ikinci setinde ilk teknik molaya İstanbul ekibi Beşiktaş JK karşısında 8-6 önde giren yeşil- beyazlılar, tribünleri dolduran taraftarlarının da yoğun desteğiyle vitesi iyice artırarak  farkı 7 sayıya kadar çıkardı ve rakibini mola almaya zorladı.(14-7) Beşiktaş JK molasının ardından da oyun disiplininden kopmayan Bursa temsilcisi kenarlardan Dora ve Joychina bulduğu sayılarla  farkı iyice açtı ve bu seti de 25- 13 ile geçerek setlerde durumu 2-0 yaptı.

Maçın üçüncü setinde oyun hakimiyetini elden bırakmayan yeşil-beyazlılar bu seti de 25-19’la  geçerek 3-0 ile maçın skorunu belirledi ve puanını 38’e yükselterek ligin bitimine 1 hafta kala 5. sıradaki yerini garantilemiş oldu.