Sultanlar Kayıpsız Geçti

TVF Vestel Venüs Sultanlar Ligi 15. Hafta mücadelesinde Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, Manisa temsilcisi Seramiksan’ı 3-1 mağlup ederek  haftayı 3 puanla tamamladı.

Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda oynanan karşılaşmanın ilk setinde takımlar karşılıklı sayılar ve uzun raliller sonucunda bir birine üstünlük sağlamakta zorlanırken Bursa Büyükşehir Belediyespor’da Dora-İpek’ten gelen ilk blok sayısının ardından yeşil-beyazlılar art arda sayılar bulunca ilk setin ikinci teknik molasına 4 sayı farkla 16-12 önde girdi. Teknik molanın ardından skor üstünlüğünü devam ettiren Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü seti 25-21 önde tamamlayarak setlerde 1-0 öne geçti.

Maçın ikinci setinde rakibi karşısında daha rahat bir oyun sergileyen yeşil-beyazlılara 25-13 ile kazanarak maçta skoru 2-0’a getirsede maçın üçüncü setinde Manisa temsilcisi, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün  defans hatalarını iyi değerlendirerek 25-20 önde bitirdiği setin ardından skoru 2-1’e getirdi.

Temponun en yüksek olduğu maçın dördüncü setinden Bursa  ekibi uzun süre geride olmasına rağmen setin son anlarında rakibini yakalamayı başardı ve zorlu geçen seti 25-22 geçerek maçtan da 3-1 galip ayrıldı.