Sultanlar Beşinci Bitirdi

TVF Venüs Sultanlar Ligi’nde mücadele eden Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü 5./6.’lık ikinci maçında da rakibi Çanakkale Belediyespor’u deplasmanda 3-1 geçmeyi başararak ligi 5.bitirmenin yanı sıra  ikinci kez şampiyon olduğu CEV Challenge Kupası’na direkt katılmaya hak kazandı.

Çanakkale Anafartalar Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada maçın ilk setinde rakibi karşısında üstün oyununu set sonuna kadar sürdürmeyi başaran yeşil-beyazlılar bu seti 25-21 alarak setlerde 1-0 öne geçsede, maçın ikinci setinde ev sahibi Çanakkale Belediyespor iyi savunma yaparak Bursa ekibinin  önemli silahlarını durdurmayı bildi ve 25-19 ile bu seti önde bitiren taraf oldu. (1-1)

Bursa’dan gelen 20’ye yakın taraftarının yoğun tezahüratıyla ve sultanların tecrübeli antrenörü Jan de Brandt’ın hamleleriyle ev sahibi  son anlarında sayı bulmakta zorlandığı maçın üçüncü setini 25-19 ile geçen Büyükşehirin Sultanları maçın son setini de 25-15  geçerek  maçı da 3-1 kazanmayı bildi.

Bu sonucun ardından üst üste  beşinci  kez ligi beşinci sırada tamamlayarak Cev Challenge Kupası’nda mücadele etmeye hak kazandı.