Sultanlar Başkent’ten Galip Döndü

 Venüs Sultanlar Ligi’nde mücadele eden Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Bayan Voleybol takımı 9. Hafta mücadelesinde İlbank’ı deplasmanda 3-0 mağlup etmeyi başardı.

Başkent Spor Salonu’nda oynanan mücadele öncesinde her iki takım sporcuları ellerinde “Kadına Şiddet İnsanlığa İhanettir” yazılı pankart ile sahaya çıktı.

Karşılıklı sayılarla başlayan maçın ilk setinde 16-15 geriye düşmesine rağmen  kenardan etkili hücumlarla  aldığı sayılarla farkı açan yeşil-beyazlılar maçın ilk setini 25-19 önde geçerek setlerde skoru 1-0 getirdi. İkinci sete rakibine oranla file üstünde kullandığı topları daha fazla sayıya çeviren taraf Bursa temsilcisi olurken rakibine fazla sayı şansı tanımadı ve bu seti de 25-18 önde tamamlayarak setlerde üstünlüğünü de 2 sayıya çıkardı. (2-0)

Maçın üçüncü setinde file üstünü etkenliğini sürdüren yeşil-beyazlılar bu seti de 25-20 önde tamamladı ve maçı da 3-0 kazanmayı bildi.

Bu sonucun ardından puanını 16’ya yükselten Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü 5. Sıradaki yerini korudu.

Yeşil-beyazlılar Vestel Venüs Sultanlar Ligi 10. Haftasında 2 Aralık Cumartesi günü saat 14:00 ‘te Eczacıbaşı takımı ile kendi evinde oynayacak.