Spor Tırı İznik’te Öğrencilerle Buluştu

Bursa’nın spor alt yapısını güçlendirmek amacıyla bir spor tesisleri  kazandıran Büyükşehir Belediyesi, diğer yandan spor kültürünün küçük yaşlarda aşılanması hedefiyle geniş katılımlı etkinliklere de imza atmaya Spor Tırı’yla devam ediyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nce yapılan ve Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü koordinatörlüğünde düzenlenen Büyükşehir Okul Sporları Etkinlikleri (BOSE) sayesinde her yıl binlerce çocuğu sporla buluşturan Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’ye örnek olacak çalışması Spor Tırı İznik’te öğrencilerle buluştu.

Binlerce öğrencinin katıldığı etkinliğin kapanış töreninde , İlçe kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık, BOSE kapsamında düzenlenen satranç ve masa tenisi turnuvalarında dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarını takdim etti.

İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, sağlıklı nesiller yetiştirmek bizlerin anayasal sorumluluğu derken, İznik Belediye Başkanı  Osman Sargın’da Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile yapılan bu etkinliklerin sürekli hale geleceğini belirtirken, Mayıs ayı içerisinde de öğrencileri buna benzer etkinlikler buluşturacaklarının sözünü verdi.

Büyükşehir Okul Spor Etkkinlikleri (BOSE)’nin  bu yıl üçüncüsünün yapıldığının altını çizen Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan yardımcısı İlhan Satık ise yapılan bu etkinlikliğin her yıl üstüne koyduğunu ve daha fazla öğrenciyi sporla buluşturmak istediklerini  söyledi.

Törenin ardından öğrenciler, İlçe Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın ve Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık’a çiçek vererek teşekkür etti.