Satrançta Büyükşehir Fırtınası Dinmiyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Bursa Büyükşehir Belediyespor 16. Yıldırım Satranç Turnuvası’nda kupalar sahiplerini buldu

19 Şubat tarihinde Bursa Büyükşehir Belediyesi Fethiye Spor Kompleksi Satranç Salonui’nda düzenlenen ve ülkemizin önemli satranç sporcularının yer aldığı 16. Yıldırım Satranç Turnuvası’nda Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Ervin Özkan birincilik kupasına ulaşıp Yıldırım Satranç Şampiyonluklarına bir yenisini daha eklerken, turnuvanın 12 yaş ve altı kategorisinde Berat ve Murat İlker kardeşeler de finalde bir birlerine rakip oldu. Büyükşehirli İlker kardeşlerden Berat İlker birinci, Murat İlker ise ikincilik kupasının sahibi oldu.

Öte yandan 18 Şubat’ta, Türkiye Satranç Federasyonu Bursa İl Temsilciği tarafından Osmangazi Belediyesi Ertuğrul Sağlam Spor Tesisleri’nde düzenlenen Şubat’17 Yaş Grupları Satranç Turnuvası’nda da Büyükşehir fırtınası esti.

10 yaş genel ve kızlar sıralamasında iki birincilik kupası kazanan Ada Yıldırım’ın yanı sıra Murat Kayrak da 11 yaş kategorisinde birincilik kupası kazanarak Büyükşehirli şampiyonların arasına katılmayı bildi.