Periler Zirveye Koşuyor

Bursa Büyükşehir Belediyespor BUDO Kadın Basketbol takımı TKBL 13.haftasında deplasmanda Urla Belediyesi’ni 65-61 mağlup ederek 3.sıraya yükseldi.

Urla 12 Eylül Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmanın ilk 4 dakikasında 10-0’lık seri yakalayan Bursa Büyükşehir Belediyespor BUDO, birinci periyotun ikinci bölümünde rakip alandaki etkinliğini koruyamadı ve periyotu 16-15 geride tamamladı.İkinci periyotta karşılıklı sayılarla iki takımda birbirine üstünlük kurmakta zorlanırken ev sahibi Urla Belediyesi ilk yarının bitimine 1 saniye kala Büşra’nın elinden bulduğu sayı ile soyunma odasına 33-31 önde girdi.

Karşılıklı sayılarla geçen maçın üçüncü periyodunda zaman zaman farkı açma şansı yakalayan yeşil-beyazlılar bu avantajı kullanamayarak son periyoda 47-44 geride girse de son periydoun son bölümlerinde gösterdiği direnç ve başarılı hücum organizasyonları ile maçı 65-61 kazanmayı bildi.

Bu sonucun ardından galibiyet sayısını 9’a çıkaran Bursa Büyükşehir Belediyespor BUDO Kadın Basketbol takımı 22 puanla 3. Sıraya yükseldi.