Periler Yeniden TKBL’de

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Kadın Basketbol takımı geçen sezon düştüğü Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’ne yeniden yükseldi.

Bu sezon Kadınlar Basketbol Bölgesi Ligi’nde başarılı performansının ardından Play-Off’a yükselen Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü dördüncü maçında Alanya Belediyesi’ni 48-46 mağlup ederek play-off bitimine bir maç kala Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’ne yükseldi.

Adana Menderes Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmanın ilk çeyreğini 14-8 önde geçen yeşil beyazlılar maçın ikinci periyodunda farkı bir ara 24-11 ile 13 sayıya kadar çıkadı. Rakip Alanya Belediyesi’nin farkı eritme çabası ve 8 sayılık serisi ile fark iki sayıya kadar düşse de Bursa ekibi soyunma odasına 26-24 önde girmeyi bildi.

İkinci yarıya yeşil-beyazlıların başarılı oyun kurucusu Burcu Erbaş’ın elinden bulduğu sayı ile başlayan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Meriç  ve İrem ile yeniden farkı açtı ve üçüncü 40-33 önde tamamladı.

Oldukça sert geçen takımların dış atışlarla sayı aradığı maçın son periyodunu da 48-46 önde geçen yeşil beyazlılar bir yıl aradan sonra yeniden Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’ne dönmüş oldu.

Çok Mutluyuz

Maçın ardından büyük mutluluk yaşayan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nde Baş Antrenör Gökhan Aşıcı sezon başından beri başta Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Belediyespor yöneticilerinin kendilerini büyük destek verdiklerini ve her fırsatta kendilerine inandıklarının ifade etmeleri  takımı olumlu yönde etkilediğini, ve bu desteklerin ardından herkesin çok iyi mücadele ettiğini ve bu inanç sayesinde bir üst lige adlarını yazdırmayı başardıklarını  ve bundan dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

MVP Büyükşehir’den

Öte yandan Bursa Büyükşehir Belediyespor –Alanya Belediyesi maçının ardından, yeşil-beyazlıların başarılı oyuncusu Müge Gözde İnan maçın en değerli oyuncusu seçildi.

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Play-Off son maçını 20 Mayıs Cumartesi (Yarın) saat 13:00’da İzmir BŞB ile oynayacak.