Periler Galip 68-41

Bu sezon Kadınlar Basketbol Bölgesel Ligi’nde başarılı bir performans sergileyen ve Kadınlar Basketbol Ligi’ne yükselme adına mücadele verenBursa Büyükşehir Belediyespor Kadın Basketbol takımı Adana’da yapılan play-off maçlarının ikinci gününü galibiyetle tamamladı.

Menderes Spor Salonu’nda oynan karşılaşmalarda ilk gün rakibi Fenerbahçe’ye 48-53 mağlup olan yeşil-beyazlılar, İkinci gün maçında zorlu rakibi Bayraklı Belediyesi’ni 61-48 mağlup ederek play-off’taki ilk galibiyetini aldı.

İlk periyodu 15-22 geride kapatan Bursa ekibi ikinci periyottan itibaren rakibine rahat sayı üretme şansı tanımazken, bulduğu 19 sayı ile devreye 34-28 önde girdi. Devrenin ardından da rakibine öne geçme fırsatı tanımayan yeşil-beyazlılar üçüncü periyodu 45-39 ve maçı da 61-48 önde tamamlayarak ilk galibiyetine ulaştı.

Bu galibiyetin ardından Fenerbahçe’nin ardından ikinci sıraya yerleşen yeşil-beyazlılar, Play-Off üçüncü gününde 17 Mayıs Çarşamba günü (yarın) saat 15:00’da Bosna Basket ile karşı karşıya gelecek.