Okul Sporları Başladı

 Büyükşehir Belediyesi ile Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nün birlikte organize ettiği Büyükşehir Okul Sporları Etkinlikleri (BOSE) Nilüfer’de başladı. Yüzüncü Yıl Mahallesi’nde yer alan Emir Koop İlkokulu’nda yapılan Fiziksel Etkinlik ve Oyun Günleri Şenliği’yle bu yıl 17 ilçede 250 bin öğrenci okul sporlarıyla tanışacak.

Şenliklerin açılışı, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Şükrü Köse’nin katılımıyla yapıldı. Başkanvekili Köse, şenlikler kapsamında satranç, mangala, 4.sınıflar mini voleybol, 4. sınıflar futbol ve mini olimpiyatlar olmak üzere birçok farklı alanda etkinlikler düzenleneceğini belirtti. Son 3 yıl okul sporları kapsamında 17 ilçede birinci yıl 196 bin, ikinci yıl 219 bin 500, üçüncü yılında da 240 bin öğrenciyi sportif faaliyetler ile buluşturma fırsatını bulduklarını söyleyen Başkanvekili Köse, “2017-2018 eğitim-öğretim yılında ise 165 ilkokulumuza çeşitli seviyede malzeme yardımı ve sportif organizasyon planlandı. 384 ortaokulumuza ve 284 lisemize ise kasım ayı içerisinde malzeme yardımı yapılacak. Hedefimiz tüm eğitim öğretim kurumlarımızın sportif temel ihtiyaçlarını karşılamak” dedi. Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa’nın spor alt yapısını güçlendirmek hedefiyle amatör spor kulüplerine saha, mahallelere tesis, okullara spor salonları kazandırdıklarını söyleyen Başkanvekili Köse, “Diğer taraftan spor kültürünün küçük yaşlarda aşılanması hedefiyle geniş katılımlı etkinliklere de imza atıyoruz” diye konuştu.

Emir Koop İlkokulu Müdürü Aydın Tunç ise etkinliğin okullarında başlatılması nedeniyle Büyükşehir yetkililerine teşekkür etti. Tunç, spor etkinliklerinde görev alacak öğretmenlere başarılar, öğrencilere ise iyi eğlenceler diledi.

Konuşmaların ardından şenlikler başlatıldı. Protokol üyeleri, öğrencilere eğlencede eşlik etti.