Öğrenciler Büyükşehirle Spora Doyuyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğittim Müdürlüğü tarafından Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında düzenlenen ve Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü koordinatörlüğünde düzenlenen Büyükşehir Okul Spor Etkinlikleri (BOSE) Spor tırı ilçelerde öğrencilerle buluşmaya devam ediyor.

Her gün düzenli olarak bir ilçede öğrencilere doyasıya spor yapma imkanı tanıyan BOSE son olarak Osmangazi ilçesi Demirtaş Mahallesi, İnegöl ve Mustafakemalpaşa ilçelerinde öğrencileri sporla buluşturdu.

Demirtaş Tarık Çevikel İlkokulu’nda 1400 öğrenci, İnegöl  Kocatepe İlkokulu’nda 1400, Mustafakemalpaşa Spor Salonu’nda 1350 öğrenci ve Gemlik ilçesinde Ayşe Ziver Karataş ilkokulu ile Şehit Öğretmen Ethem Yaşar İlkokulu’nda 1256 öğrenci  ile buluşan  BOSE spor tırı dört  günde toplam 5406 öğrenciye spor yapma imkanı sağladı.

Projenin hayata geçirilmesinden itibaren her yıl giderek artan öğrenci sayısıyla Bursa’nın en önemli spor organizasyonları arasına giren Büyükşehir Okul Sporları Etkinlikleri 2017-2017 eğitim – öğretim yılının başında hedeflediği 252 bin öğrenciye spor yaptırma hedefine bir adım daha yaklaştı.