Miniklerden büyük başarı


Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Boks takımı, Bilecik’te düzenlenen Alt Minikler Türkiye Boks Şampiyonası’nda 1 birincilik, 1 ikincilik ve 2 üçüncülük madalyası kazandı. Şampiyonanın ardından Büyükşehirli minikler takım halinde Türkiye üçüncüsü oldu.

Alt yaş gruplarıyla yarıştığı müsabakalara damga vuran Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü başarısını boks branşında da sürdürdü.  Bilecik’te düzenlenen Alt Minikler Türkiye Boks Şampiyonası’nda mücadele eden Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü topladığı 4 madalya ile takım halinde Türkiye üçüncüsü oldu.

8-14 Eylül tarihlerinde Bilecik’te düzenlenen şampiyonada 51 ilden 389 sporcu mücadele etti. Bursa Büyükşehir Belediyespor’un 12 sporcuyla katıldığı turnuvada, 50 kg’da Hüseyin Babat birinci, 44,5 kg’da Selçuk Efe Şentürk ikinci oldu. 41,5 kg’da Aslan Aziz ve 50 kg’da Bedirhan Hacıoğlu ise turnuvayı üçüncü sırada bitirerek bronz madalya kazandı. Topladığı 4 madalya ile büyük sevinç yaşayan Büyükşehirli minikler takım halinde ise  Türkiye üçüncüsü oldu.