Minikler  23 Nisan için yarıştı

Minikler  23 Nisan için yarıştı

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü tarafından düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Şenlikleri Yüzme Yarışında, 11 kulüpten  338 sporcunun madalya için kıyasıya mücadele etti.

Bursa Büyükşehir Belediyespor  Kulübü tarafından Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı  Yüzme Yarışları düzenlendi. Yarışlara Bursa genelinde toplamda 11 kulüpten 338 sporcu katıldı. 8-9 yaş aralığındaki sporcular kelebek, sırt üstü, kurbağalama, serbest stiller ve bayrak yarışları gibi çeşitli yüzme kategorilerinde kıyasıya mücadele etti. Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Abdullah Karadağ,  Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı Ahmet Köken, Genel Sekreter Ahmet Bayhan, yönetim kurulu üyeleri  Fuat Alpaslan, Dergah Alkan, Kenan Kibar, İbrahim Toprak, Gökhan Dinçer, Ahmet Yıldız ve Murat Mestan  yarışmaya katılan sporculara teşvik madalyası ve katılım sertifikası verdi. Yarışmaya katılan öğrenciler, 23 Nisan’da böyle bir etkinliğin düzenlenmesi ve bu yarışmaya katıldıkları için mutlu olduklarını belirttiler.

Sertifika töreninde konuşan Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Abdullah Karadağ, sporun tabana yayılmasında aileleri büyük önem taşıdığını belirtirken, bu tür etkinlikler ve hizmetler sayesinde ülkemizi olimpiyatlarda temsil edecek sporcuların yetişmesinde olanak sağladığını söyledi. Belediyespor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Dergah Alkan da  “yapılan organizasyon hakkında bilgi verirken,  Büyükşehir Belediyesi olarak 8 farklı havuzda yaz ve kış kullanmak üzere yaklaşık 10 bin çocuğa  hizmet verdiklerinin ve yapılan bu organizasyonları sürekli hale getirerek daha fazla çocuğa spor yapma imkanı sağlamak istediklerini söyledi.