Minik Yüzücüler Ödüle Doyamadı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 9. kez düzenlenen Ulusal Yüzme Şampiyonasında dereceye giren sporcuların ödülleri Havuzlupark tesislerinde yapılan törenle verildi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 9. Kez düzenlenen Bursa Ulusal Yüzme Şampiyonasında başarılı olan sporculara ödülleri Büyükşehir Belediyespor kulüp yardımcısı İlhan Satık, Bursa İl Yüzme Temsilcisi Necdet Külahçı ve AK Parti Nilüfer İlçe Kadın Kolları Medya sorumlusu Aliye Ataseven tarafından verildi.

Minikler kategorisinde düzenlenen şampiyonada bayanlarda ilk üç sırayı Bursa karması A Takımı, Gölçük Akademi Yüzme Kulübü ve Bursa karması B Takımı, erkekler kategorisinde ise ilk üç sırayı

Bursa karması A Takımı, Bursa Takımı B Takımı ve Yıldızlar Yüzme Kulübü paylaştı.

Toplam sıralamada Bursa takımları şampiyonaya damga vururken Bursa karması A Takımı şampiyon oldu. İkinciliği Bursa Karması B Takımı üçüncülüğü ise Kocaeli Yüzme Kulübü elde etti. Başarılı olan sporcu ve antrenörlere madalya ve kupaları verildi.

Ödül töreninde konuşan Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık, çocuklara sporu sevdirmenin önemini ifade ederek ailelerin bu noktada onlara destek olmalarını istedi. Büyükşehir Belediyespor Kulübü olarak amatör spora ve sporculara da sahip çıktıklarını belirten Satık, sadece futbol değil sporun her alanına destek vermeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.