Masa Tenisi’nin Şampiyonu Büyükşehir

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Spor-Toto Kandınlar Masa Tenisi Süperligi’ni şampiyon olarak tamamlayarak bir ilk daha başardı.

Sezona mücadele ettiği üç kulvarda da şampiyonluk parolasıyla başlayan ve ilk önce Ziraat Türkiye Kupası, ardından geçtiğimiz günlerde Avrupa Şampiyonu apoletini takan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü  son etabı Bursa Atatürk Spor Salonu’nda oynanan Spor Toto Süperlig’ini de ilk sırada tamamlayarak, mücadele ettiği üç organizasyonu da Şampiyon olarak tamamladı.

Sezon boyuncu yapılan 7 etabı namağlup geçerek 36 puanla en yakın rakibine 3 puan fark atan yeşil-beyazlılar, Bursa’da yapılan sezonun son etap maçlarında rakiplerine boyun eğse de ligi Fenerbahçe ve Tigemspor’un  önünde  39 puanla lider bitirmeyi bildi.

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Şampiyonluk kupası’nı Masa Tenisi Federasyon Başkanı Kerim Koç ve Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık’ın elinden aldı.

Hedef Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu

Ödül töreninin ardından tebrikleri kabul eden yeşil-beyazlı ekibin Masa Tenisi Şube Sorumlusu Fehim Ferik;  Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin spora ve sporcuya verdiği destekler doğrultusunda Bursa’da sporda başarıların giderek arttığını belirtirken, Büyükşehir Belediyespor Kulübü Masa Tenisi branşı olarak da  sezon başında hedefledikleri bütün kupalara ulaştıklarını ve bir sonraki sezonda başarılarını bir adım daha ilerleterek Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu’nu Bursa’ya kazandırmak istediklerini belirtti.