Masa Tenisi’ne ‘Şampiyon’ yatırım

–  Büyükşehir Belediyespor Kulübü Masa Tenisi Kadın takımı, 2019 U21 Balkan Şampiyonu Ece Haraç ile sözleşme imzaladı.

Bu sezon Süper Lig ve Türkiye Kupası’nda final hedefleyen Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü genç sporcu Ece Haraç ile anlaşma sağladı. Büyükşehir Belediyesi Fethiye Spor Kompleksi’nde düzenlenen imza töreninde Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Yönetim Kurulu üyeleri Metin Biberci ve Ömer Cihat Bay hazır bulundu.

“Her sporcunun hayali”

Atılan imzaların ardından konuşan genç sporcu Ece Haraç, ilk hayalini gerçekleştirdiğini söyledi.  Her sporcunuın Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nde oynamak istediğini vurgulayan Haraç, “İlk kez farklı bir şehirde yaşayacağım. Bursa’yı seviyorum. Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü masa tenisi branşında örnek bir kulüp. Her sporcu burada olmak ister. Bende buraya gelerek ilk hayalimi gerçekleştirdim. 2019 yılı benim için güzel geçti. İnşallah bu güzellikleri Bursa Büyükşehir Belediyespor çatısı altında yaşamaya devam edeceğim” diye konuştu.

“Hedefimiz final oynamak”

Ece Haraç’ın takıma katılmasıyla güçlendiklerini belirten Bursa Büyükşehir Belediyespır Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Metin Biberci, bu sezon hedeflerinin bütün alanlarda final oynamak olduğunu söyledi. Ece Haraç’ın 2019 yılındaki başarılarından da bahseden Biberci konuşmasını şöyle sürdürdü; “Ece çok genç yaşına rağmen bu yıl önemli başarılara imza attı. Henüz 16 yaşında ve  Balkan Şampiyonasında altın madalya kazandı. Avrupa Gençler Şampiyonası’nda çiftlerde ikincilik elde etti. Türkiye En İyi Gençler’de birincilik, Büyükler Ferdi Şampiyonası’nda ve Gençler Ferdi Şampiyonası’nda ikinci oldu. Böylesine önemli bir sporcuyu kadromuza kattık. İnşallah bu başarısını kulübümüzde de sürdürecektir. Biz alt yapısına önem veren bir kulübüz. Önceliğimiz oyuncu yetiştirmek.  Ece Bursa sevdalısı bir kardeşimiz. Bursa’yı çok seviyor. Antrenörlerimiz ile birlikte kendisini daha da geliştirecektir. Ve alt yapımızdaki diğer sporcularımıza da örnek olacak.  Bu sezon Ece ve diğer sporcularımızla birlikte Süper Lig ve Türkiye Kupası maçlarında en azından final oynamak istiyoruz. Bu hedeflere kolay ulaşılmıyor. Bizlere bu hedeflerimize ulaşmak için desteğini esirgemeyen Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkanımız Alinur Aktaş’a çok teşekkür ederim. İnşallah bu hedeflerimize ulaşacağız” dedi.

İmza törenin ardından Metin Biberci, Ece Haraç’a U21 Avrupa ve Balkan Şampiyonası’nda elde ettiği başarılardan dolayı çiçek takdim etti.