Madalya için yola çıktılar

????????????????????????????????????

Büyükşehir Belediyespor Kulübü yüzme takımı, Açık Su Yüzme Türkiye Şampiyonası için yola çıktı. 19-21 Haziran tarihlerinde izmirde yapılacak yarışlarda, Büyükşehirli sporcular madalya arayacak.

Alt yapısından yetiştirdiği sporcularla başarılar kazanan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, bir başarıya daha imza atmak istiyor. 19-21 Haziran tarihlerinde İzmir’in Foça ilçesinde düzenlenecek olan Açık Su Yüzme Türkiye Şampiyonası için yola çıkan Büyükşehirli Kulaçlar, Bursa’ya madalyalar ile dönmek istiyor.

“Çocuklarımıza güveniyoruz”

İzmir yolculuğu öncesi konuşan Bursa Büyükşehir Belediyespor Yüzme Başantrenörü Gökhan Bora, sporcularının yarışlarda başarılı olacağına inandığını söyledi. Bazı sporcuların ilk defa açık su yarışlarına katılacağını ifade eden Bora; “Bu yarışlarda sporcularımız tecrübe kazansın istiyoruz. İlk defa açık su yarışlarına katılacak sporcularımız var. Ciddi takımların sporcularıyla birlikte yarışacaklar. Biz çocuklarımıza güveniyoruz. Bu yarışlar aynı zamanda mili takım seçme yarışları. En azından birkaç sporcumuzun milli takım kadrolarına dahil edileceğine inanıyorum. Bursa Büyükşehir Belediyepsor Kulübü olarak altyapısına önem veren yetiştirici bir kulübüz. Buradaki arkadaşlarımızın milli takımlarda yer alması hem bizi gururlandırır hem de daha fazla çocuğumuza spor yaptırma imkanı sağlar. Bizim için en büyük kazanç bu olur” ifadelerini kullandı.