Küçük tenisçiler kupalarına kavuştu

Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün ev sahipliğinde düzenlenen 8-9-10 Yaş Yaz Kupası sona erdi.

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü ev sahipliğinde düzenlenen 8-9-10 Yaş Yaz Kupası sona erdi. 22-27 Temmuz tarihlerinde Hüdavendigar Kent Parkı içinde yer alan 12 farklı kortta düzenlenen turnuvaya başta Bursa olmak üzere, İstanbul, Ankara, Denizli, Muğla ve Balıkesir’den toplamda 200 sporcu katıldı. Şenlik havasında geçen organizasyonda sporcular kortta ter dökerken, sporcu aileleri de küçüklerin heyecanına ortak oldu.

8 yaş kategorisinde mücadele eden bütün sporcuların birinci ilan edildiği etkinlikte 9 Yaş Kızlar’da Duru Irmak Özdemir ve Ece Zeynep İbram birinci, Cemre Erkin ve Deniz Mina Kaç ikinci sırada yer aldı. 9 Yaş Erkekler’de Mert Kuranoğlu ve Arda Buğra Özmen birinci, Ömer Deniz Yıldız ve Bulut Kayakent ikinci, 10 Yaş Erkekler’de Sarp Akan Ercan ve Yağız Bostan birinci, Burak Akıncı ve Ömer Bayındır ise ikincilik kupasını kazandı. 10 Yaş Kızlar’da ise Büyükşehirli sporcular Doğa Aluz ve Deniz Aluz ilk sırada yer alırken Duru Pınar ve Ekin Su Çoban ikincilik kupasını alan isimler oldu.

Dereceye giren sporcular kupa ve madalyalarını, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Yatırım ve İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Süleyman Şahin ,Büyükşehir Belediyespor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Konat ve Tenis İl Temsilcisi Göksel Yenigün’ün elinden aldı.