Kano’da Milli Gurur

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Kano Branşı Sporcuları Tuğçe Taylak,Kırılo Avgan ve  Asya İkisivri “Durgun Su Kano Milli Takımı” aday kampına davet edildi.

24 Ocak  – 3 Şubat 2018 tarihlerinde Köyceğiz’de yapılacak kamp öncesi sporcuları, Bursa Büyükşehir Belediyesi Mihraplı Kent Parkı Kano Parkuru’nda yapılan antrenmanda ziyaret eden Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Kano Branşı Sorumlusu Ahmet Yıldız sporcuları ve Baş Antrenör Deniz Korkmaz’ı tebrik etti.

Kısa vadede hedeflerinin milli takımlara daha fazla sporcu göndermek ve kano branşında Bursa’ya önemli başarılar kazandırmak olduğunu ifade eden Yıldız, Kano sporu eğitim yaşını daha küçük yaşlara indirerek gelecekte bu sporun herkesin yapıyor olmasını istediklerini söyledi.

Kano Eğitim alanının şehrin tam göbeğinde olmasının da kendileri için avantaj olduğunu söyleyen Ahmet Yıldız konuşmasını şöyle sürdürdü ,  “Kano branşı olarak, Bursa’nın en gözde yerlerinde birisi olan Mihraplı Kent Parkı’nda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Konum açısından Bursa’nın merkezi, aynı zamanda en çok ziyaret edilen parklardan birisi. Biz çalışmalarımızı sürdürürken insanlar bizi izliyor. Onlarda bu sporu yapmak istiyor. Biz istiyoruz ki daha fazla çocuğumuza bu sporu yaptıralım. Bununla alakalı çalışmalarımız var. Sayın Başkanımız Alinur Aktaş beyefendi zaten  tabana yayılma konusunda bizlere yetki verdi, bizde bu yetkinin gereğini yapıp her bir çocuğumuzu sporla buluşturmakla kalmayacağız, onların sporun içinde kalması için var gücümüzle çalışacağız” dedi.