İspanya’da Türkiye’yi temsil edecekler

Bursa Büyükşehir Belediyespor Atletizm Takımı sporcusu Serpil Koçak, İzmir’de yapılan Türkiye Büyükler Salon Şampiyonası’nda elde ettiği 6.40’lık uzun atlama derecesi ile milli formayı giymeye hak kazandı. Koçak, İspanya’nın Barselona kentinde yapılacak 20. Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek.

Büyükşehir Belediyespor, İzmir’de hafta sonu yapılan Türkiye Büyükler Salon Şampiyonası’nda da önemli bir başarıyla döndü. Atletizm Takımı sporcusu Serpil Koçak, büyük bayanlar kategorisinde uzun atlama branşında 6.40 metrelik dereceyle Türkiye birincisi oldu. Koçak, 27 Temmuz – 1 Ağustos 2010 tarihleri arasında İspanya’nın Barselona kentinde yapılacak 20’nci Avrupa Atletizm Şampiyonası’na katılmaya da hak kazandı. Milli formayı giyecek olan Koçak, İspanya’da Türkiye’yi temsil edecek.

İki birincilik daha

Büyükşehir Belediyespor, uzun atlamanın dışında İzmir’deki şampiyonada ikin birincilik daha elde etti. Atletizm Takımı sporcusu Berrin Palabıyıkgil, üç adım atlamada 12.56’lık dereceyle Türkiye birincisi oldu. Aynı gün yapılan pentatlon büyük bayan kategorisinde de Büyükşehir Belediyespor kulübünden Gülüşan Abdioğlu da Türkiye birinciliği gibi önemli bir başarı elde etti.