Gran Fondo Marmara Heyecanı Başlıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ve ve çeşitli firmaların  sponsorluk destekleriyle bu yıl ikincisi düzenlenen Amatör Uzun Yol Bisiklet Yarışı Gran Fondo Marmara Bisiklet Organizasyonu için İstanbul’da tanıtım toplantısı düzenlendi. 25 ülkeden 2 bin sporcunun pedal çevireceği bisikleti turu, 24 Eylül’de gerçekleşecek.

Tur Bursa’da Sona Erecek

Gran Fondo Marmara Koordinatörü Ömer Kafkas organizasyonla ilgili bilgiler verdi. 24 Eylül’de yapılacak bisiklet turunun uzun mesafe olarak İstanbul’daki Viaport Asia Outlet Shopping’ten saat 09.00’da başlayacağını belirten Kafkas, Bursa’daki Endülüs Park Avm’de son bulacağını söyledi. Kafkas, kısa parkurun ise Orhangazi Kent Meydanı’ndan 11.00’da başlayarak yine Endülüs Park Avm’de sona ereceğini açıkladı. Ömer Kafkas, organizasyonla ilgili şunları söyledi: “Uluslararası bazda çok önemli bir organizasyona hazırlanıyoruz. Bursa Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iş birliğinde düzenlenen bu etkinliğe dünyaca ünlü pek çok değerli marka sponsorluk sağladı. Bütün spor severleri ve vatandaşları etkinliğimize bekliyoruz.”

“Spora Tam Destek “

Bursa Büyükşehir Bellediyespor Kulübü Basın Sözcüsü Selçuk Salih Başhan ise Büyükşehir Belediyesinin spora her zaman tam destek verdiğini söyledi. Organizasyon yapılırken trafik akışının aksamayacağını belirten Başhan, yol güvenliği için de gerekli tedbirlerin alınacağını belirtti. Uzun ve kısa parkurlarda ambulansların da bekleyeceğini belirten Başhan, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Biz sporla yatan, sporla kalkan bir şehiriz.Bursa Büyükşehir Belediyemiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe spor söz konusu olduğunda tüm olanakları seferber ediyor.Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafında yapılan yatırımlarla çocuklarımızı  spora teşvik ediyoruz. . Osmanlı’nın ilk başkenti Bursa’da sona erecek bu etkinliğimizin değeri çok büyük. Bu organizasyon sayesinde Bursa spor anlamında gündemde kalmaya devam edecek.”