Eda Özrodop’büyük başarı

Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcusu Eda Özrodop, Portekiz’de düzenlenen  Biathle-Triathle Avrupa şampiyonasında gümüş madalya kazandı.

Uluslararası Pentatlon Birliği (UIPM) taradından düzenlenen Avrupa Biathle-Triathle Şampiyonası Portekiz’in Madeira adsında gerçekleşti. Milli formayla mücadele eden Bursa Büyüşehir Belediyespor Kulübü sporcusu Eda Özrodop  U13 Kızlar thriatle ( Trhriatle (yüzme,koşu, lazerli silah kombinasyonu) dalında 05:35,13 derecesiyle dördüncü sırada yer aldı. U13 Mix kategorisinde Tuğra Yüksel ile birlikte yarışan Özrodop, 11:22,07 derecesiyle ikinci olarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

“Gururluyum”

Ödül sevinicini ailesiyle birlikte yaşayan Eda Özrodop, Türk bayrağı ile kürsüde olmaktan dolayı gururlandığını söyledi. Avrupa’da ilk defa yarışmaktan dolayı çok heyecanlı olduğunu belirten Özrodop;  “çok farklı ülkelerden gelen sporcularla yarışmak çok güzel bir duyguydu. İlk kez uluslararası bir organizasyonda yer alıyorum. Bu benim için çok heyecanlı ve önemli bir tecrübe oldu. Türk bayrağımızla kürsüde yer aldığım için gururluyum.  Kazandığım bu başarı bir başlangıç.  Bu başarıda ailem, antrenörlerim ve Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü bana hep destek oldular. İnşallah bundan sonra daha fazla çalışarak uluslararası yarışlarda şampiyonluk yaşamak istiyorum” diye konuştu.

Sıradaki hedef; Florida

Portekiz’de elde ettiği ikinciliğin yanı sıra son iki yılın Türkiye Şampiyonu olma özelliği taşıyan Eda Özrodop, Amerika’da Biathle -Triathle Dünya Şampiyonası’nda boy gösterecek. Genç sporcu, 23-27 Ekim 2019 tarihlerinde Filorida eyaletinde yapılacak yarışlarda milli formayla madalya için mücadele edecek.