Büyükşehirli İzciler Şehitleri Andı

 Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü İzcileri , Bursa Valiliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, Sarıkamış şehitlerinin 103’üncü yıl dönümü dolayısıyla yapılan Teleferik’ten Zeyniler Köyüne düzenlenen anma yürüyüşüne katılarak ecdadı yad etti.
 Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından “Gençlik Şuhedanın İzinde” sloganıyla düzenlenen Sarıkamış şehitlerini anma yürüyüşü bütün illerin yanı sıra Bursa’da da yapılan etkinliğe Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü 120  İzci ile katıldı.
Sarıkamış Harekatının 103’üncü yıl dönümünde vatan uğruna hayatını kaybeden şehitlerimizi anmak ve Sarıkamış’ın manevi havasını  gençlerimize hissett irmek adına  yapılan etkinlikte Büyükşehir’li izciler ve katılımcılar Teleferik’ten  Zeyniler köyüne  yapılan yürüyüşte en başı çekerken, yürüyüş esnasında ruhunu vatan için teslim etmiş şehitlerimiz ve ecdadımız  için bol bol dua etti.
Yaklaşık 3 kilometre yol yürüyerek Zeyniler Köyü’ne ulaşan Büyükşehirli izciler ve katılımcılar Zeyniler Köy Konağında yapılan çorba ve çay ikramının ardından kent merkezine döndü.