BÜYÜKŞEHİR’İN SULTANLARINA KUPA MAÇI UĞURLU GELDİ

 

 

 5 ARALIK 2012

 

BASIN BÜLTENİ

 

BÜYÜKŞEHİR’İN SULTANLARINA KUPA MAÇI UĞURLU GELDİ

–       TÜRKİYE KUPASINDA İLK 8 TAKIM ARASINA GİRMEYİ BAŞARAN VE BU MORALLE DEPLASMANDA İLKBANK’I YENEN BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR BAYAN VOLEYBOL TAKIMI, HAFTA SONU EVİNDE OYNAYACAĞI BAKIRKÖY BELEDİYESİ YEŞİLYURT MAÇININ HAZIRLIKLARINI SÜRDÜRÜYOR.

 

BURSA – Türkiye kupasında ilk 8 takım arasına girmeyi başaran ve bu moralle deplasmanda İlkbank’ı yenen Bursa Büyükşehir Belediyespor bayan voleybol takımı, hafta sonu evinde oynayacağı Bakırköy Belediyesi Yeşilyurt maçının hazırlıklarını sürdürüyor.

 

Geçtiğimiz yıl ikinci ligde sergilediği başarılı performansın ardından bu yıl Acıbadem Bayanlar Voleybol birinci liginde mücadele eden Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, yeni takım olmaktan kaynaklanan uyum sorununu aşmaya başladı. Sezona kötü bir başlangıç yapan Büyükşehir’li filenin sultanları, Türkiye Kupası maçı ile beklediği morali buldu. Türkiye kupasında 16’ya kalan Büyükşehir Belediyespor takımı Sarıyer ile İstanbul’da oynadığı maçı 3-1 kazanarak kupada ilk 8 takım arasına girmiş oldu. Kupadaki galibiyet moral ile geçtiğimiz hafta deplasmanda karşılaştığı İlbank’ı da 3-2 yenen Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nde gözlen hafta sonu Bursa Atatürk Spor Salonu’nda oynanacak Bakırköy Belediyesi Yeşilyurt maçına çevrildi.

 

Çıkışı sürdürmek istiyoruz

Büyükşehir’li filenin sultanları Yeşilyurt maçının hazırlıklarını büyük bir moralle sürdürürken, Büyükşehir Belediyespor Kulübü baş antrenörü Eyüp Emin İmen, ilk haftalarda yaşanan uyum sorununu aşmaya başladıklarını söyledi. Kupada ilk 8 takım arasına kalmanın takım için iyi bir moral olduğunu ifade eden İmen, “Kupa sonrası Ankara’da İlbank’la oynadığımız bizim içinde çok zor olan bir maçı 3-2 kazanarak çıkışımızı sürdürdük. Bundan sonraki müsabakalarda da o uyum sürecini atlattığımızı düşünerek iyi sonuçlar alacağımızı düşünüyorum. Önümüzde Yeşilyurt maçı var, arkasından da TED Kolej maçı var. Bu iki maçta da çıkışımızı sürdürerek galibiyetle bitirmek istiyoruz. Amacımız bu sezonu ligte üst sıralarda tamamlayarak önümüzdeki yıllarda daha iyi bir ekip kurmak” dedi.

Yeşilyurt maçı hazırlıklarını yoğun bir tempo ile sürdüren filenin sultanlarından Dilara Bilge, “İlbank maçında en iyi duran takım bizdik, bu yüzden kazandık ve biz daha çok istiyorduk. İnşallah bu haftaki Yeşilyurt maçında da aynı şeyi yapacağımızı düşünüyorum. Aynı şekilde aynı ciddiyetle hazırlanıp Yeşilyurt’u evimizde yenmek istiyoruz. Bu bizim için tırmanışın ikinci payı olacak” diye konuştu.

Kötü bir başlangıcın ardından toparlanma sürecine girdiklerini diye getiren Şeyma Ercan ise, Yeşilyurt maçına galibiyet parolası ile hazırlandıklarını kaydetti.

Takım olarak form yakalamaya başladıklarını vurgulayan Dilara Bağcı da Yeşilyurt karşılaşmasının hedef maçlarımızdan biri oyduğunu belirterek, maça çok iyi hazırlandıklarını ifade etti.

 

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ