Büyükşehirin Sultanları Set Vermedi

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Bayan Voleybol takımı Venüs Sultanlar Ligi altıncı haftasında evinde Beşiktaş ‘ı 3-0 mağlup ederek 3 puanın sahibi oldu.

Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda oynanan karşaılaşmanın ilk setinin ilk bölümlerinden itibaren file üstende hakimiyeti ele alan yeşil-beyazlılar rakibine öne geçme şansı tanımazken rahat oynadığı ilk seti 25-14 önde geçerek setlerde durumu 1-0 yaptı.

Karşılıklı sayılarla  başlayan maçın ikinci setinde iki takımın da öne geçme çabalarında ev sahibi Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü rakibi karşısında sayı üstünlüğünü 8-5 ile ele geçirerek tribünleri ateşledi. Oynanan iyi oyun ve salonu dolduran tarafların yoğun desteği ile Beşiktaş’ın farkı eritme çabalarına sert hücumlarla cevap veren yeşil-beyazlılar bu seti de 25-19 geçerek skoru 2-0’a getirdi.

Etkili oyununu maçın üçüncü setinde de sürdüren Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, bu sette de rakibine öne geçme şansı tanımadı ve seti 25-18 geçerek maçı da 3-0 kazanmayı başardı.

Bu sonucun ardından puanını 12’ye çıkaran Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü sıralamada 4. sırada yer aldı.

Bursa Büyükşehir Belediyepsor Kulübü Venüs Sultanlar Ligi 7.haftasında 11 Kasım Pazar günü saat 14:00’da deplasmanda Galatasaray ile oynayacak.