Büyükşehirin Sultanları Seriyi Bağladı

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Bayan Voleybol takımı Venüs Sultanlar Ligi dördüncü haftasında evinde Halkbank’ı 3-0 mağlup ederek 3 puanın sahibi oldu.

Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda oynanan karşaılaşmanın ilk setinin ilk bölümlerinde karşılıklı sayılarla geçilirken, yeşil-beyazlılar üst üste aldığı sayılarla farkı açmayı bildi ve skoru 18-9’a getirerek rakibi molaya zorladı. Halkbank’ın molasının ardından rakibinin hücumlarında varlık gösteremeyen yeşil-beyazlılar Ankara ekibinin  farkı iki sayıya kadar indirmesine engel olamadı. (22-20) Büyükşehir Belediyespor’un tecrübeli antrenörü Angelo Vercesi’nin   yaptığı taktiksel değişikle yeniden oyunda üstünlük kurmayı başaran yeşil-beyazlılar üst üste bulduğu sayılarla farkı yeniden açtı ve ilk seti de 25-20 önde tamamlayarak setlerde 1-0 öne geçti.

Karşılaşmanın ikinci setine daha atak başlayan taraf Ankara temsilcisi Halkbank olurken, yeşil-beyazlılar uzun süre geride kaldığı sette teknik molaya 12-11 önde girmeyi bildi. Teknik molanın ardından hücumda etkili olan ekip Halkbank olurken , yeşil-beyazlılar yeniden geriden gelerek uzatmalara giden seti 29-27 önde tamamladı ve setlerde durumu 2-0’a getirdi.

Karşılaşmanın üçüncü setini de iyi başlamamasına rağmen 25-22 ile geçmeyi bilen Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü hafta içi Çanakkale Belediyepor’dan aldığı galibiyetin ardından ligde ikinci galibiyetine ulaştı.

Bu sonucun ardından puanını 8’ çıkaran yeşil-beyazlılar Venüs Sultanlar Ligi beşinci haftasında deplasmanda  31 Ekim Salı günü saat 17:00’da  Kameroğlu Beylikdüzü Voleybol İhtisas takımı ile karşı karşıya gelecek