Büyükşehirin Kanocuları Parlıyor

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Kano takımı, Türkiye Kano Federasyonu’nun 2017 faaliyet takviminde yer alan ve 4-6 Ağustos tarihlerinde Eskişehir’de düzenlenen Durgun Su Kano Türkiye Kupası’nda Türkiye üçüncüsü oldu.

250 sporcunun katıldığı, gençler, yıldızlar,minikler ve mini minikler olmak üzere 4 farklı dalda 18 sporcuyla şampiyonaya katılan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, 18 sporcunun da madalya almasıyla üçüncülük koltuğuna oturdu.

Ödül töreninde sporcuları tebrik ederek mutluluğuna ortak olan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Kano Branşı’ndan sorum Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Özyıldırım Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı spor yatırımlarının yanı sıra Mihraplı’da bulunan Kano Parkuru’nun  Bursa’da Kano sporunun bilinirliğinin arttırdığını söyledi.

Mink ve mini minik kategorilerinde de  Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün madalya almasının alt yapıda  yaptığımız hamlelerin meyveleri olarak nitelendiren Hasan Özyıldırım sözlerine şöyle devam etti; ” Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu spor yatırımlarıyla bir çok branşta önemli sporcular yetişmeye başladı. Bizler de Kano branşında önemli sporcular kazandık. Minikler ve mini miniklere daha fazla eğiliyoruz. Bu tür amatör sporların geleceği o çocuklarımız. Ben inanıyorum ileride olimpiyatlarda, dünya şampiyonalarında yerli ve milli sporcularımızla bir çok kupalar ve madalyalar kazanacağız. Ben bu çocuklarımıza bu sporu sevdiren ve en iyi şekilde eğitmeye çalışan başta baş antrenörümüz Deniz Korkmaz olmak üzere bütün antrenörlerimize teşekkür ediyorum.Bu spor tesislerini bizlere kazandıran ve Bursada yaşayan 7’den77’ye herkesi spor yapmaya teşvik eden  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’ye ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Öte yandan şampiyonaya 3 sporcuyla katılan bir diğer Bursa ekibi BAKUT ise  9 madalya kazanma başarısı göstererek  Bursa’ya döndü.