Bursa’ da mini Basketbol Şenliği

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü tarafından çocuklara spor sevgisi aşılamak amacıyla düzenlenen ‘Mini Basketbol Şenliği’, 24 Mayıs Pazartesi günü Acemler’deki Büyükşehir Belediyespor Kulübü spor salonunda gerçekleştirilecek.

‘Mini Basketbol Şenliği’ne Bursa’daki 40 ilköğretim okuldan 350 minik sporcu katılacak. Acemler’deki Tenis Kafe’de düzenlenen basın toplantısında turnuva hakkında bilgi veren Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık, bir gün sürecek turnuva ile çocukların spora duydukları ilgiyi artırmayı amaçladıklarını söyledi. Satık, organizasyonun çocukların dostluk bağlarını geliştireceğini de sözlerine ekledi.
İlköğretim okulları beden eğitimi öğretmenlerinin de katıldığı toplantıda, turnuva hakkında detaylı bilgiler veren Satık, turnuvada mücadele edecek tüm çocuklara maçlarda giyecekleri şort ve t-shirtlerin verileceğini, yiyecek ve içecek ikramı yapılacağını dile getirerek, “Turnuva ile çocuklarımız, belki de daha önce yeterince ilgi duymadıkları bir spor dalıyla tanışacak. Eğlenceli turnuva ile spor sevgisi aşılanacak olan çocuklarımıza turnuvanın sonunda katılım sertifikası verilecek” diye konuştu.