broşür dış (1)

 

Takımımız 2014-2015 sezonunda Türkiye Kadınlar Basketbol 2.Liginde mücadele etmektedir. Takım kadromuz genelde genç oyunculardan oluşmaktadır.2013-2014 sezonunda büyük bir başarıya imza atarak 10 yıl aradan sonra “FİNAL 6″ya kalan ilk bayan basketbol takımı olmuştur. 2014-2015 sezonunda amaç aynı başarı ivmesini yakalamaktır.

Bursa ülke basketbolu için her dönemde lokomotif olmuş üst düzey sporcular yetiştirmiş basketbol kültürü yerleşmiş bir basketbol kentidir.

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde ilimiz ve ülke basketboluna büyük hizmetler veren elit sporcular yetiştiren köklü kulüp olan BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SPOR çeşitli sebeplerle Basketbol’un dışında kalmış, çok yüksek talep olan erkek basketboluna ve basketbol oynamak isteyen ilimiz gençlerine imkan sağlayacak onları üst düzeyde eğitecek bir oluşuma ihtiyaç doğmuştur. Bu ihtiyacı karşılamak amacı ile basketbol erkek şubesi oluşturulmuştur.

Sporcuların fiziksel gelişimlerine katkıda bulunmakla beraber motivasyonlarının gelişmesini, takım ruhu duygusunun kazanılmasına, dayanışma içinde hareket edebilmelerine, doğru iletişimde bulunmalarına önemle dikkat edilmektedir.

Basketbol branşın da faal olarak KIZ VE ERKEK TAKIMI olmak üzere  90 lisanslı, 120 stajyer olmak üzere 210 öğrenci sporcu bulunmakta ve bu öğrencilerimiz branşlarında uzman 6 Antrenör tarafından çalıştırılmaktadır.

Hedefimiz altyapıdan yetişen sporcularımızı A Takım seviyesine ulaştırmak ve deplasmanlı liglerde Bursa’nın yetiştirdiği sporcularla başarılı olmaktır.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR BASKETBOL TAKIMI

Basketbol İsmail DOĞRUTEKİN Teknik Menajer
Basketbol Gökhan AŞICI Baş Antrenör
Basketbol Mejnun ÖMEROĞLU Antrenör
Basketbol Mesut GÜLER Antrenör
Basketbol Zeki YILMAZ Antrenör
Basketbol Melih DURANLI Antrenör
Basketbol İlker Kırbaş Antrenör
Basketbol Ekrem Vatansever Antrenör
Basketbol Fahrettin Öncel Antrenör
Basketbol Cem Tuğan Antrenör
Basketbol SİBEL İNCE Masör

broşür dış (1)