broşür dış (1)

 

Takımımız 2014-2015 sezonunda Türkiye Kadınlar Basketbol 2.Liginde mücadele etmektedir. Takım kadromuz genelde genç oyunculardan oluşmaktadır.2013-2014 sezonunda büyük bir başarıya imza atarak 10 yıl aradan sonra “FİNAL 6″ya kalan ilk bayan basketbol takımı olmuştur. 2014-2015 sezonunda amaç aynı başarı ivmesini yakalamaktır.

Bursa ülke basketbolu için her dönemde lokomotif olmuş üst düzey sporcular yetiştirmiş basketbol kültürü yerleşmiş bir basketbol kentidir.

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde ilimiz ve ülke basketboluna büyük hizmetler veren elit sporcular yetiştiren köklü kulüp olan BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SPOR çeşitli sebeplerle Basketbol’un dışında kalmış, çok yüksek talep olan erkek basketboluna ve basketbol oynamak isteyen ilimiz gençlerine imkan sağlayacak onları üst düzeyde eğitecek bir oluşuma ihtiyaç doğmuştur. Bu ihtiyacı karşılamak amacı ile basketbol erkek şubesi oluşturulmuştur.

Sporcuların fiziksel gelişimlerine katkıda bulunmakla beraber motivasyonlarının gelişmesini, takım ruhu duygusunun kazanılmasına, dayanışma içinde hareket edebilmelerine, doğru iletişimde bulunmalarına önemle dikkat edilmektedir.

Basketbol branşın da faal olarak KIZ VE ERKEK TAKIMI olmak üzere  90 lisanslı, 120 stajyer olmak üzere 210 öğrenci sporcu bulunmakta ve bu öğrencilerimiz branşlarında uzman 6 Antrenör tarafından çalıştırılmaktadır.

Hedefimiz altyapıdan yetişen sporcularımızı A Takım seviyesine ulaştırmak ve deplasmanlı liglerde Bursa’nın yetiştirdiği sporcularla başarılı olmaktır.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR KADIN BASKETBOL A TAKIMI

TAKIM KADROSU

 

1-DİDEM NAKAŞ

4- ZEYNEP ZİLAN ŞAHİN

5-SELİN UZUN

7-ŞEYMA KUTUN

8-GÜLGÜN BULUT

9-GÜLAY GÜL

14- AYLİN DARINÇ

16- NİHAN SATIŞ

18- YAĞMUR BUL

22- AYCAN AKTAŞ

23- BİLGE ALTINTAŞ

45- MARCEDES MARİE WALKER

55- İLEMNUR DUMAN

TEKNİK EKİP

 ALİ ÖZBAY    (BAŞ ANTRENÖR – HEAD COACH)

MEJNUN ÖMEROĞLU (SPOR OKULLARI KOORDİNATÖRÜ)

GÖKHAN AŞICI        (A-TAKIM YARDIMCI  ANTRENÖRÜ)

MELİH DURANLI      (KÜÇÜK VE MİNİK BAYAN TAKIM ANTRENÖRÜ)

MESUT GÜLER         (MİNİK ERKEK TAKIMI ANTRENÖRÜ)

 ZEKİ YILMAZ             (MİNİK ERKEK (B) TAKIMI ANTRENÖRÜ)

SİBEL İNCE                (MASÖZ)

broşür dış (1)