Avrupa’da Bursa Gururu

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Kadın Masa Tenisi Takımı ETTU Kadınlar Şampiyonlar Ligi B grubunda deplasmanda oynadığı UCAM Cartagena TM maçından da 3-1’lik skorla ayrılarak, grubundaki ikinci maçı da kazanmayı bildi.

İspanya’nın Cartagena şehrinde oynanan mücadelenin ilk eşleşmesinde Antrenör Ayşe Karabarut önderliğindeki yeşil-beyazlıların kaptanı Melek Hu  rakibi Matilda Ekholm’u 11-6,12-10,8-11,11-1 ile 3-1 ile geçerek skoru 1-0’ a getirirken yeşil-beyazlıların Hong Kong’lu  sporcusu Ho Ching Lee rakibi Zhipei Wang’a 11-8, 7-11, 8-11, 2-11 ile 3-1 geçilince skor 1-1’e geldi.

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nun Rus sporcusu Yana Noskova rakibi Tetyana Bilenko’yu 10-12, 11-9, 11-2 ve 11-5’lik setlerle 3-1 geçmeyi başararak skorda 2-1 ile yeniden öne geçmeyi başaran yeşil-beyazlılar maçın dördüncü eşleşmesi olan Ho Ching Lee – Mathilda Ekholm eşleşmesinde de  12-10, 9-11, 13-11 ve 11-5 ile 3-1 üstünlük sağlamayı bildi  maçı da 3-1 üstünlükle tamamladı. Böylelikle ETTU Kadınlar Şampiyonlar Ligi ikinci maçını da kazanan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü puanını 4’e yükselterek  ilk sıradaki yerini korudu.

“Gururluyuz”

Maçın ardından büyük mutluluk duyduklarını belirten Büyükşehir  Belediyespor Kulübü Masa Tenisi Şube Sorumlusu Fehim Ferik “Avrupa’da ülkemizin ve Bursa’nın adını elde edilen başarılarla duyurmaktan büyük gurur duyuyoruz,  Bursa’da yapılan spor yatırımlarının meyvelerini elde edilen başarılı sonuçlarla ve sponsor destekleri ile alıyoruz, öncelikle bizlere sporda bu denli önemli başarıları elde etmemize imkanı sağlayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’ye ve bizlere destek vererek güçlenmemizi sağlayan sponsorlarımıza  teşekkür ediyoruz” dedi.

Buırsa Büyükşehir Belediyespor Kuübü Kadın Masa Tenisi takımı ETTU Şampiyonlar Ligi üçüncü maçını 26 Kasım Pazar günü deplasmanda Avusturya’nın Linz AG Froschberg takımı ile oynayacak.