Atıcılardan bir şampiyonluk daha

Büyükşehir Belediyespor Kulübü Atıcılık branşı, 15 Temmuz Trap Kupası’nın şampiyonu oldu.

Katıldığı turnuvaları kupa ve madalyalarla tamamlayan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, Türkiye’nin en başarılı Atıcılık takımı olma ünvanını koruyor. Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından 12-14 Temmuz tarihlerinde Konya’da düzenlenen yarışlarda, Büyükşehirli sporcular ferdi 4 madalyanın sahibi olurken, Büyük Erkekler’de ise takım halinde şampiyon oldu.

Turnuvaya 3 farklı kategoride 7 sporcuyla katılan Büyükşehir  Belediyespor  6 sporcusuyla finale kalmayı başardı. Final atışlarının ardından genç bayanlarda İrem Doğançay ve büyük erkeklerde Oğuzhan Tüzün birinci olurken, büyük bayanlarda Nihan Gürer ve genç bayanlarda Öykü Su Başaran ikincilik madalyasının sahibi oldu. Finalde yarışan diğer sporcular Dilara Kızılsu dördüncü, Alp Kızılsu ise turnuvayı altıncı sırada bitirdi. Toplamda 4 madalya ile turnuvayı tamamlayan yeşil-beyazlılar, büyük erkekler takım klasmanında ise şampiyon oldu.

Oğuzhan Tüzün’e milli görev

Turnuvanın ardından Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün başarılı sporcusu OğuzhanTüzün milli takıma davet edildi. Katıldığı turnuvaların ardından topladığı puanlarla milli formayı giymeyi hak kazanan Tüzün, 3-17 Eylül tarihlerinde İtalya’ın Brescia şehrinde düzenecek Avrupa Atıcılık Şampiyonası’nda Türkiye‘yi temsil edecek.