Arda Işık’tan üçüncülük kupası

Büyükşehir Belediyespor Kulübü Bisiklet sporcusu Arda Işık, 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Demokrasi Yarışı’nda üçüncü oldu.

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Demokrasi Yarışı Muğla’da tamamlandı.  15 Temmuz tarihinde Muğla –Marmaris kara yolu üzerinde düzenlenen yarışlara Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü gençler ve yıldızlar kategorilerinde  9 sporcuyla katıldı. Sporcuların kupa için kıyasıya mücadele ettiği organizasyonda gençler kategorisinde yarışan  Arda Işık, 60 km uzunluğundaki parkuru 1.20:46’lık derecesiyle geçerek üçüncülük kupasının sahibi oldu.  

“Tecrübe kazandılar”

Yarışların ardından Büyükşehir Belediyespor Kulübü Baş Antrenörü Cengiz Uçkan, Arda Işık’ı işlk tebrik eden isim oldu. Sporcusunu başarısından dolayı kutlayan Uçkan,  bir çok sporcusunun ilk kez büyük organizasyonlarda mücadele ettiğini söyledi. Bu tür turnuvalarda yer almanın önemine değinen Cengiz Uçkan, “Arda milli takıma aday sporcumuz. Bu yarışa katılan bir çok sporcumuz ilk defa böyle bir organizasyonda yer aldı. Biz yetiştirici bir kulübüz.  Burada sporcularımız gelecek organizasyonlar için önemli tecrübe kazandı” ifadelerini kullandı.