Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, bu yıl 5.’sini düzenlediği ‘İllerarası Karate Turnuvası’nda takım halinde şampiyon olarak başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Tesisleri’nde yapılan ve 6 şehirden 450 sporcunun katıldığı turnuvada yıldızlar, ümitler ve gençler kategorilerinde toplam 17 kez kürsüye çıkma başarısı gösteren Büyükşehir Belediyespor Kulübü, 5 altın, 6 gümüş ve 6 bronz madalya alarak diğer rakiplerini geride bırakmayı başardı.

“Hedefimiz, milli takıma sporcu yetiştirmek”

Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık, kulüp bünyesinde diğer spor dallarında olduğu gibi karate branşında da önemli sporcuların yetiştiğini söyledi. Satık, “Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü olarak altyapımızda yetişen bütün sporcuları milli takıma göndermek için çalışıyoruz. Bu amaçla altyapıya daha fazla önem vererek milli takımda bizi gururla temsil edecek sporcular yetiştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Turnuvaya katkılarından dolayı Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan’a çini plaket veren Satık, bu tür karşılaşmaların sadece tüm illerde sürekli hale getirilmesi gerektiğini belirtti. Satık ile Delihasan’ın yanı sıra Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Cemal Vardar da müsabakalar sonucunda dereceye giren sporculara madalyalarını takdim etti.